Sokszor nem is a munka vagy a fizetés miatt keresünk új munkahelyet, hanem a rossz vezetés miatt. Egy kellemetlen vezető nagyon meg tudja nehezíteni a mindennapokat. Van azonban néhány taktika, ami megkönnyítheti a munkamenetet.
Lista a feladatokról
Amennyiben a felettesünk szeret mindent felügyelni, mindig tudni akarja hogy éppen mivel foglalkozunk, akkor megoldás lehet, ha feljegyzést készítünk a feladatainkról és azok státuszáról. Érdemes minél részletesebben vezetni a listát, hogy megnyugtassuk a vezetőt.
Támaszkodjunk a tényadatokra
Van olyan vezető is, aki szereti minél jobban hajtani a dolgozóit. Ha az adott feladatot 2 nap alatt lehet elvégezni, ő 1 napot ad rá. Megpróbál minél nagyobb nyomást gyakorolni ránk, mert úgy hiszi ettől produktívabbak leszünk. Használjuk fel azonban a tényeket, igazoljuk adatokkal az igazunkat, hogy meggyőzzük. Érdemes azonban kikérni a véleményét a feladatok priorizálásáról, hogy azok egyezzenek az ő céljaival is. Fontos megemlíteni ilyenkor minden feladatot, hogy lássa elég sok munkánk van már így is, ne akarjon még plusz feladatokat adni.
Finoman irányítsuk
Van akit szeretnek a kollégái, és gyűlöli még csak a gondolatot is, hogy a volt alkalmazottai nem kedvelik. Kerüli a konfliktusokat, nem szeret negatív visszajelzést adni a dolgozóiról, nem vállalja fel a felelősséget és ezzel megnehezíti a dolgozók munkáját. Nagyon tapintatosnak kell lennünk vele amikor visszajelzést kérünk a saját munkánkról és arról, hogy a többiek mit gondolnak rólunk. Említsük meg, hogy ha valaki rosszul teljesít, akkor az mások munkájára is negatív hatással van, és hogy az ő barátias hozzáállását nagyra értékeljük, de ez nem segít a fejlődésünkben.
Egyenesség
Sok vezető bizalmatlan a munkatársaival szemben és szereti mások sikereit lebecsülni. Szívesen tesz rosszindulatú megjegyzéseket, kiemelni a hibákat másokban. Fontos, hogy egyenesek, közvetlenek legyünk az ilyen vezetővel. Jegyezzük meg, hogy észrevettük nem egyezett ki a munkánkkal és kérjük ki a véleményt, hogy mivel tudnánk még jobban megfelelni az elvárásainak. Ha nem változik a helyzet, akkor érdemes beszélni a HR-esekkel a vezetőről.
MÉG TÖBB: Hogyan kezeljük a rossz főnököt?
Konkrét kérdéseket szegezzünk neki
Volt már olyan vezetőd, aki bármiről beszélt is 2 perc után halálra untad magad? Végeérhetetlen megbeszéléseket tart és azon vesszük észre magunkat hogy az agyunk már automatikusan kikapcsol amikor elkezd beszélni. Ezzel az a baj, hogy így fontos információktól is elesünk. Annak érdekében, hogy minimalizáljuk a hibát, határozott és konkrét kérdésekkel készüljünk ezekre a megbeszélésekre, lehetőleg olyanokkal amire csak igen/nem válaszlehetőség adható.