A csapatépítők során rengeteg féleképpen sarkallhatjuk a munkatársakat arra, hogy szorosabbra fűzzék a munkakapcsolataikat. Használhatunk különböző önismereti gyakorlatokat, vagy akár játékos módszereket is, amelyek szórakoztatóak, kreatívak és tanulságosak. Íme néhány játék ötlet, amelyeket érdemes kipróbálni!
Puzzle
Sokaknak ismerős a gyerek puzzle, azonban a legtöbb felnőtt ritkán játszik ilyesmit. Pedig a puzzle fejleszti a logikai gondolkodást, a térbeli érzékelést és a figyelmet. A csapatépítő tréningeken használhatunk olyan puzzle-t, amelynek a darabjai a résztvevők fotóiból készültek.
Így nemcsak a kirakás jelent kihívást, hanem – nagy létszám esetén – az is, hogy felismerjük egymást. A puzzle-t több csoportra osztva is megoldhatjuk, és versenyezhetünk, hogy melyik csapat fejezi be előbb. Ez fejleszti a project alapú gondolkodást és a csapatszellemet.
Lego
A Lego egy olyan, különböző formájú és színű műanyag elemekből álló építőjáték, amelyen több generáció nőtt már fel. Ez a népszerű játék fejleszti a kézügyességet, a kreativitást és az együttműködést.
A csapatépítő tréningeken használhatunk olyan Lego-készleteket, amelyekkel megadott témákhoz kapcsolódó alkotásokat kell létrehozni, de használhatjuk arra is, hogy a résztvevők szabadjára engedhessék a fantáziájukat. A Lego-t is használhatjuk több csoportra osztva, és a végén prezentálhatjuk egymásnak az elkészült alkotásokat.
Tabu
A Tabu egy olyan szókirakós játék, amelyben a kiválasztott játékosnak körül kell írnia egy szót a többieknek anélkül, hogy használná a kifejezéshez kapcsolódó tiltott szavakat. A játék kiválóan fejleszti a kommunikációs készséget, a szókincset és a reakcióidőt.
A csapatépítésre készíthetünk olyan Tabu-kártyákat, amelyek a céghez vagy a munkaterülethez kapcsolódó szavakat tartalmaznak. Így a játék nemcsak szórakoztató lesz a munkatársak számára, hanem tanulhatnak is valami újat.