Az elbocsátást nem kell szégyellni, hiszen a gazdasági helyzetben egészen sokszor megtörténik, viszont nem mindegy, miként állunk hozzá. Hogyan lehet túlélni az elbocsátást? Hogyan érezhetjük hasznosnak magunkat? Hogyan építsük vissza az egónkat?
- Otthoni feladatainkra koncentráljunk, mivel azok befejezése is sikerélményt nyújt.
- Írjuk fel, hogy milyen családi, személyes intézni valókat, teendőket csúsztatunk már jó ideje. Állítsunk fel köztük fontossági sorrendet és kezdjük el megvalósítani.
- Tervezzük meg napi feladatainkat, és hagyjunk időt a váratlanul közbejövő elintéznivalóra is.
- Ha megkérdezik, mikor fejeztük be a munkánkat, ne mondjunk konkrét időpontot. Vagy ha muszáj, üssük el azzal, hogy ideje volt váltani. A panaszkodás, a méltánytalan bánásmód ecsetelése előhozza és fölerősíti a veszteségérzésünket és elveszi az optimizmusunkat.
- Ne legyünk maximalisták. Ne törekedjünk az életünk azonnali rendezésére, megfontoltan, céltudatosan tervezzük meg a jövőnket.
- Ha van rá módunk, jelöljünk ki egy időpontot a nap folyamán, amikor nem foglalkozunk az e-mailjeinkkel, nem keresgélünk új munkahelyet. Ilyenkor csak pihentető, kikapcsoló teendőket végezzünk.
- Húzzuk meg a határt, hogy mikorra szeretnénk új munkahelyet találni és képzeljük el minden nap, hogy akkor már egy ideális munkahelyen dolgozunk.
- A sport, jóga vagy egyéb meditációs technika kiváló segítség a borús gondolatok elterelésére.
- Ha megtehetjük, utazzunk el egy kis időre, a környezetváltozás jót tesz.
- Írjuk ki magunkból a feszültséget, azokat a gondolatokat, amelyek leginkább feszélyeznek. A papírt hagyjuk a másik szobában, ezzel is kifejezve, hogy megszabadultunk tőlük.
- Lefekvés előtt minden nap vegyünk hosszú, forró fürdőt, szürcsölgessünk el egy pohár bort vagy olvassunk el egy novellát, adjuk meg magunknak az esélyt az ellazulásra, a kikapcsolódásra.
Cikkek a témában:
Elbocsátás – Erre készülj!
Kirúgtak? 5 tipp a túléléshez
Tervezz! Ne csak keress, de találj is tudatosan állást!