Így buktál el egy álláslehetőséget anélkül, hogy észrevetted volna

by | ápr 4, 2025 | Álláskeresési tippek, kiemelt

Képzeld el a következő helyzetet: egy HR-es rátalál a profilodra a CVonline.hu-n. Minden stimmel, a tapasztalatod, a végzettséged, és még az is, hogy az általuk kínált állás pontosan illik hozzád. De van egy probléma – új telefonszámod van, de a profilodban még a régi szerepel. Hiába van egy ütős önéletrajzod, ha egy ilyen apró hiba miatt soha nem keresnek meg. És te még csak nem is sejted, hogy ezért buktál el egy ígéretes álláslehetőséget.

így buktál el egy álláslehetőséget

Sokan követnek el ehhez hasonló hibákat. Hiányosan töltik ki az álláskeresői profiljukat, nem frissítik az adataikat, vagy épp olyan információkat hagynak ki, amik a HR-esek számára kulcsfontosságúak. Nézzük meg, milyen hibák vezethetnek ahhoz, hogy észrevétlenül elveszíts egy álláslehetőséget, és hogyan kerülheted el őket.

Pontatlan vagy hiányos adatok

Az álláskeresői profilod az első dolog, amit a toborzók látnak rólad. Ha az adataid hiányosak vagy pontatlanok, azonnal hátrányba kerülsz. Gondolj bele, mit jelent ez a gyakorlatban:

Nincs megadva a telefonszámod: Lehet, hogy az önéletrajzodban szerepel, de ha a profilodban nem adod meg, máris elbuktál egy-egy lehetőséget. Egy HR-es nem tud időt szánni arra, hogy utánad nyomozzon. Ha nem tudnak egyszerűen elérni, továbblépnek a következő jelöltre.

Elavult önéletrajz: Ha például a legutóbbi munkatapasztalatod nincs feltüntetve, úgy tűnhet, hogy évek óta nem dolgoztál. Ha a legfrissebb készségeid, projektjeid vagy akár egy új végzettséged hiányzik a CV-dből, egy toborzó könnyen azt hiheti, hogy nem vagy naprakész a szakmádban.

Nincs kitöltve az „Előnyben részesített állások” mező: Így a toborzók nem fogják tudni, milyen állások érdekelnek, milyen pozíciókban keresel munkát, vagy mikor tudsz kezdeni. Ha például részmunkaidős lehetőséget keresel, de ezt nem jelzed, olyan ajánlatokat kaphatsz, amelyek számodra nem relevánsak – miközben a megfelelő lehetőségekről teljesen lemaradhatsz. Egy világos és részletes álláskeresői profil segíti a toborzókat abban, hogy pontosan olyan ajánlatokkal keressenek meg, amelyek tényleg érdekelnek.

Ezek az aprónak tűnő hibák teljesen ellehetetleníthetik, hogy egy jó állásajánlat megtaláljon téged.

Amikor egy toborzó nem tud elérni

A toborzók gyakran találkoznak olyan helyzetekkel, amikor egy tökéletesnek tűnő jelöltet egyszerűen nem tudnak elérni. Nézzünk két példát:

A HR-es megpróbálja felhívni a jelentkezőt, de a telefonszám nem működik. Egy e-mailt is küld, de az vagy visszapattan, vagy soha nem kap rá választ. Mire a jelölt észreveszi, hogy nem frissítette a régi elérhetőségeit, az állást már betöltötték.

Egy másik esetben egy álláskereső feltöltötte az önéletrajzát a CVonline.hu-ra, de a telefonszámát nem adta meg az álláskeresői profiljában. Bár az önéletrajzban szerepel ez az adat, a toborzó nem jutott el odáig, mert a gyorsabb szűrés érdekében csak a profilban megadott információkat ellenőrizte.

Az ilyen helyzetek sokkal gyakoribbak, mint gondolnád. Az apró figyelmetlenségek nagy árat jelenthetnek – egy jó állást veszíthetsz el miattuk.

Gyakori hibák és hogyan javítsd ki őket gyorsan

A legnagyobb problémák, amiket a HR-esek nap mint nap látnak, szerencsére könnyen orvosolhatók.

Elavult adatok: Érdemes nagyjából fél évente átnézned a profilodat. Frissítsd az információkat, ha munkahelyet váltottál, elvégeztél egy tanfolyamot, vagy változtak az elérhetőségeid.

Hiányzó vagy rosszul megadott elérhetőségek: Nem elég, ha az önéletrajzodban szerepel a telefonszámod. Mindig add meg a profilodban is, különben lehet, hogy sosem keresnek a HR-esek! Arra is figyelj, hogy helyesek legyenek az adatok – az e-mail címed is.

Hiányosan kitöltött profil: Az „Előnyben részesített állások” mező kitöltése nem kötelező, mégis nagyon fontos, hiszen ebből derül ki a toborzó számára, hogy milyen munkát vállalnál el, milyen munkarendben és milyen kezdési időponttal. Ha nem tudja ezeket az információkat, nem tud megkeresni a megfelelő ajánlattal.

Nem megfelelő fájlformátumok és elnevezések: A legjobb, ha az önéletrajzod PDF formátumban érhető el, illetve a HR-es számára az is nagy segítség lehet, ha egyértelmű a fájl neve. Például „önéletrajz_végleges_3.pdf” helyett sokkal jobb elnevezés az, hogy „Nagy_Péter_CV.pdf”.

Miért ignorálnak egyes profilokat a HR-esek?

A toborzók naponta akár több száz jelentkezőt is átnéznek, így nincs idejük hiányos vagy rosszul kitöltött profilokat bogarászni. Ha nem találnak egy bizonyos információt a profilodban, a legtöbbször nem fognak utánad kutakodni, hanem egyszerűen továbblépnek a következő jelöltre.

Fontos számukra, hogy gyorsan és egyértelműen lássák, hogy egy jelölt megfelel-e az adott pozícióra. Ha egy önéletrajz vagy egy online profil nem elég informatív, az a legtöbb esetben egyet jelent azzal, hogy nem is veszik figyelembe, mint potenciális jelöltet.

Lényegében egy jól kitöltött álláskeresői profil olyan, mint egy reklámkampány. Ha minden fontos információ szerepel benne, akkor nagyobb eséllyel találnak rád a toborzók. Ne hagyd, hogy egy elírt telefonszám vagy egy hiányzó adat miatt maradj le a lehetőségekről! Szánj 10 percet a profilod kitöltésére most, és biztosítsd be, hogy legközelebb ne egy ilyen apróság miatt ess ki a versenyből!

Találd meg álmaid állását egy kattintásra! Látogass el a www.cvonline.hu oldalunkra és böngéssz a több ezer álláslehetőség között!

Szeretnél olyan munkahelyet találni, ahol tényleg támogatnak mindenben és kapsz fejlődési lehetőséget?

Cvonline.hu ebben is segít, hiszen több mint 500 munkaadó 10.000 állásajánlata közül válogathatsz! Nézz szét legfrissebb állásajánlataink között, hogy megtaláld a számodra megfelelő munkahelyet! Ha még több esélyt szeretnél adni magadnak, töltsd fel önéletrajzod is, vagy kérj állásértesítőt, hogy elsők közt értesülj a legújabb ajánlatokról! Nem akarsz a nulláról megírni egy önéletrajzot? Használd önéletrajz sablonjainkat.